© Stowarzyszenie Topory > Weekend RPG

Jak poprowadzić kampanię dla 50 osób i (nie)zwariować - O West Marches słów kilka

  • 15:00-15:50
  • Norbert “Cerbin” Sowiński (Pograduchy)
Jesteś MG i masz za dużo chętnych do grania? A może masz problem z graczami i twoje kampanie rozpadają się z powodu nieobecności i braku chęci po kilku/kilkunastu sesjach? Jesteś Graczem i nie zawsze masz czas na granie w tygodniu? Przyjdźcie i posłuchajcie jak prawie 40 graczy bawiło się wspólnie na kampanii i jak złożyć własną przygodę w stylu Westa Marches.

Myśl scenami - o tym jak zacząć budować bardziej filmowe sesje

  • 16:00-16:50
  • Norbert “Cerbin” Sowiński (Pograduchy)
Chcesz aby na Twoich sesjach było bardziej filmowo (bez względu na to czy jesteś graczem czy MG). I co to właściwie znaczy? Chcesz wrzucić graczy od samego początku w jazdę bez trzymanki? A może nie wiesz jak przechodzić z jednej sceny do drugiej, tak aby nie zwalniać akcji? I jak się ma to wszystko do tego, że sesja to przecież nie opowieść i WSZYSTKO się może zdarzyć?

Nie papierowi bohaterowie na papierze, czyli jak stworzyć wiarygodną postać

  • 17:00-17:50
  • Joanna “Fantastyczna Przewodniczka” Puszka
Stereotypowy łysy karczmarz, do bólu przewidywalny policjant z małego miasteczka, rozkapryszona córka szefa czy uduchowiony kapłan. Tak wiele razy, w tylu różnych światach już ich widzieliśmy. A gdyby tak dodać kilka szczegółów? Drobnostkę, która sprawi, że ożyją w naszych oczach? O tym, jak to zrobić postaram się opowiedzieć podczas prelekcji. Przedstawię swoje sposoby na budowanie charakterów, które udało się zapamiętać moim graczom. O tym skąd wziąć inspirację oraz jak samemu się nie zgubić, gdy papierowi bohaterowie już wyjdą z kartonu.

Bard o największej sile rażenia, czyli o graniu pilotem słów kilka

  • 18:00-18:50
  • Kazimierz “Kazek” Piontek (RPAF - RPG wysokich lotów, Stowarzyszenie Topory, Imaginarium RPG)
Niepoprawni romantycy, kobieciarze i władcy przestworzy. Stereotypowi piloci mają często cechy równie stereotypowego barda, przy tym mając często broń o największej sile rażenia. Opowiem dlaczego tak lubię nimi grać, czemu często moje postacie giną, jak przygotować się by lepiej je odgrywać oraz o tym jak często nawet nieświadomie nimi gramy.

Prep

  • 15:00-15:50
  • Jacek Mikulski (Mój Loch, Impy)
Moje przemyślenia o prepie. Co warto prepować, a czego nie warto.

Conan: Czyli o barbarzyństwie słów kilka

  • 16:00-16:50
  • AinAk (Imaginarium RPG, Stowarzyszenie Topory)
Conan: Przygody w erze niewyśnionej, czyli gra na podstawie opowiadań Roberta E. Howarda, daje nam możliwość wcielenia się w postacie awanturników, w tym barbarzyńców, by w ich skórze przeżywać przygody. Lecz co jest miarą prawdziwego barbarzyństwa? Co sprawia, że Conan jest Conanem? Ilość zdobytych skarbów? Pieśni ułożone o czynach? Wrogowie, których sobie zrobiliśmy wstępując na awanturniczą ścieżkę? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć byście mogli zanurzyć się w świat Conana.

Z prądem kanonu czy na niespokojne wody, czyli o prowadzeniu sesji w światach znanych i nieznanych

  • 17:00-17:50
  • Jakub Zapała (Ekipa Dziedzictwa Imperium, Copernicus Corporation)
W ostatnich latach prowadząc na konwentach i podczas domowych sesji miałem okazję wypróbować kilka systemów, których światy są dość powszechnie znane, mają swój kanon i własne wiki, oraz w takich, których krainy poznali tylko ich stali bywalcy albo w ogóle nie mają one własnego settingu. Chciałem więc z Wami porozmawiać o tym, czym wyróżnia się przygotowywanie do sesji w takich dobrze znanych uniwersach, jak Gwiezdne Wojny czy wiedźmiński Kontynent.

Architektura w Fantasy, czyli dlaczego budynki to dungeony

  • 18:00-18:50
  • Paweł Kłopotowski
Prezentacja nieco bardziej "realistycznego" podejścia do kwestii architektury i planów budynków z perspektywy architekta, miłośnika erpegów. Jak budynki są najczęściej prezentowane w grach a jak mogłyby wyglądać gdyby nieco bardziej upodobnić je do historycznych odpowiedników. Jak można budować w nich przygodę i dlaczego warto się tym zainteresować. Na kilku przykładach: zajazdu, zamku, domu miejskiego. Kilka słów o planowaniu miast i wsi, jeśli wystarczy czasu.
Skip to content